МЕХАНІЧНА ФІЛЬТРАЦІЯ.

Вода з довго експлуатованих водопровідних мереж і систем, а також одержувана з криниць часто містить дрібне механічне забруднення різного типу, таке як: мул, пісок, бляшки іржі, волокна і т.п.. Мета механічної фільтрації - це їх усунення з води при допомозі спеціальних фільтруючих матеріалів. Цей рівень фільтрації служить м.ін. як забезпечення інших приладів для підготовки води нпр. пом’якшувачів та дальшої системи і арматури від механічних пошкоджень і замулення.

1. Типи фільтрації.

Нараховуємо п’ять типів фільтрації: частинну, мікро-, ультра-, нано- i гіперфільтрацію.

Фільтрація частинна – полягає на усуванні забруднень при допомозі фільтрів із фільтраційним шаром або замінних вкладок. Нижня границя фільтрації - це 1 µ.

Мікрофільтрація - діапазон фільтрації становить від 0,05 µ до 1µ .

Ультрафільтрація - характеризується меншими швидкостями протікання, що випливає з  малого мікронажу i здійснюється на спеціальних, подібних до осмотичної мембрани, замінних вкладках. Діапазон фільтрації від 0,01 до 0,1µ.

Нанофільтрація - як вище. Діапазон фільтрації від 0,001 µ до 0,01 µ.

Гіперфільтрація - це фільтрація води методом оберненого осмосу.

2. Методи фільтрації. 

Найпростішим методом механічної фільтрації є застосування натрубних фільтрів з замінними вкладками, які можуть усунути механічні забруднення від 0,1 до 100 мікронів. Живучість вкладок залежить передовсім від кількості забруднень, які знаходяться у воді, a також від кількості води, яка через них перепливає.

Часто застосовується також сітчасті фільтри з ефективністю фільтрації від15 до 150 мікронів, оснащені механізмом, що дозволяє поворотне промивання. Застосована в них фільтраційна сітка, виготовлена з поліефіру або благородної сталі, пристосована до багаторазового промивання і чищення.

Окрему групу складають фільтри виповнені фільтруючим матеріалом, що періодично автоматично або ручно промиваються. Як фільтруючий матеріал застосовується: кварцовий пісок, антрацитову кришку та інші спеціально для цього підготовлені шари
Швидкість фільтрації в механічних фільтрах складає 25 m/h.